BioCAST świętuje rok!

W sobotę minął dokładnie rok od kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy te słowa:

– Cześć, Mikołaju!

– Cześć, Jaśku.

– To BioCAST, czyli podcast BioCentrum Edukacji Naukowej, z którego dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć o nauce, ale jeszcze nie mieliście kogo zapytać.

BioCAST świętuje więc swoje pierwsze urodziny, a nie możemy świętować ich lepiej, niż wypuszczając dla Was nowy odcinek!

BioCAST tworzą: Mikołaj Cup, biolog – immunolog, fascynat nauki, jeden z prowadzących zajęcia w Laboratorium BioCen – w tym autorskie seminaria on-line oraz Jasiek Malinowski, dziennikarz naukowy, podcaster, miłośnik kultury, sztuki i nauki.

Pierwszy rok BioCASTu to aż 2 sezony i 20 odcinków opowieści o często niełatwych zderzeniach nauki i społeczeństwa, o pięknej historii ewolucji i o odkrywcach, których synergiczna współpraca rewolucjonizuje świat.

A w dzisiejszym odcinku, który znajdziecie między innymi tutaj wypływamy z Wami w podróż na wyspy Langerhansa, które – chociaż niewidoczne dla gołego oka – utrzymują nas przy życiu przez cały okres jego trwania. Opowiemy o schorzeniach, które w niedawnej przeszłości były nieuleczalne i śmiertelne i o badaniach naukowych, dzięki którym w dzisiejszych czasach choroby te mogą nam towarzyszyć wiele dekad i stanowić jedynie niewielką niedogodność w codziennych sytuacjach.

BioCASTu możecie słuchać we wszystkich dostępnych serwisach streamingowych, które zebraliśmy dla Was tu: www.biocast.edu.pl

BioCAST powstaje dzięki wsparciu Polskiej Akademii Nauk oraz Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.