Nowy rok – nowe wyzwania!

Rok 2021 się zaczął, czekamy na szczepienia i powrót do normalności, a na osłodę czasu oczekiwania, zapraszamy na zajęcia on-line. W przyszłym tygodniu na naszej stronie pojawi się kalendarz zapisów. Będą nowe tematy. Proponujemy zajęcia w dwóch możliwych formach – seminariów pełnych wiedzy i ciekawostek na niezwykle ciekawe tematy i zajęć pokazowych opartych na doświadczeniach. Wszystkie zajęcia on-line trwają 1,5 godziny. Ich koszt to 10 zł od uczestnika (przyjmujemy grupy minimum 15 osobowe, przy mniejszych grupach cena minimalna za całą grupę to 150 zł). Od marca pojawi się jeszcze trzeci typ zajęć – to na razie niespodzianka, ale na pewno już możemy obiecać, że będzie to coś niezwykłego specjalnie dla Was!

Będzie też wyjątkowa propozycja dla nauczycieli – warsztaty z prezentacji on-line prowadzone przez Wiktora Niedzickiego.

Nauczycieli i uczniów zapraszamy na spotkania “Świat jest mały”. Pierwsze w tym roku w sobotę 23 stycznia o godz. 18:00. Jakub Janiec będzie łączył się z MIT w Bostonie z dr Januszem Pętkowskim biorącym udział w projektowaniu misji badawczej która ma przebadać atmosferę Wenus.

Nieustannie zapraszamy też do zaglądania do Laboratorium BioCEN on-line, gdzie znajdziecie ciekawe materiały, video i podcasty, które powstają w ramach projektów współfinansowanych przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawa i Wydział II Polskiej Akademii Nauk.

Najnowszego podcastu możecie też posłuchać tutaj.

Na zdjęciu nicień – Ceanorhabditis elegans – główny bohater historii opowiadanej przez dr Krzysztofa Drabikowskiego, Mikołaja Cupa i Jaśka Malinowskiego.