Podwieczorek z naukowcem – o lękach i strachach

Zapraszamy na otwarte spotkania “Podwieczorek z naukowcem”. Dr Patrycja Dołowy, kierownik BioCEN, wieloletnia dziennikarka naukowa zaprasza na spotkanie on-line przedstawicielkę lub przedstawiciela świata nauki, związanej z biologią, biochemią, medycyną i naukami pokrewnymi.

Każdy będzie miał możliwość posłuchania ich rozmowy i przyłączenia się do niej oraz zadawania pytań. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym on-line.

Dwa najbliższe Podwieczorki będą poświęcone lękom i strachom. Eksperci mówią, że najlepszym sposobem na strach jest go oswoić. A my Wam w tym pomożemy!

22 lutego (wtorek) o godz. 18:00 (Don’t) Look up/ Patrz w górę – spotkanie z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną specjalizującą się w powierzchniach i kraterach uderzeniowych ciał niebieskich. ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

2 marca (środa) o godz. 18:00 – Strach się bać – o strachu i innych emocjach szkiełkiem i okiem badaczki, czyli spotkanie z prof. Eweliną Knapską z Instytutu Nenckiego PAN. ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

Spotkanie jest otwarte, wstęp wolny, będziemy jednak ogromnie wdzięczni za wpłatę cegiełki (tytułem “Darowizna”) na rzecz Fundacji Bioedukacji, na rachunek numer 65 2130 0004 2001 0589 8879 0002.

Videopodcasty powstają w ramach projektu “Eksperymentuję w naukowym laboratorium” dzięki wsparciu Biura Edukacji m. st. Warszawy.