Ruszają zapisy na zajęcia BioCEN w marcu!

W poniedziałek 28 lutego o godz. 18:00 ruszają zapisy na zajęcia w marcu 2022 roku. Na zajęcia można zapisać się przez kalendarz zapisów.

Dostępne będą zajęcia laboratoryjne BioCEN na Wydziale Biologii UW oraz  zajęcia dojazdowe do szkół, o których przeczytacie TUTAJ

Sprawdźcie, jak się na nie zapisać i jak do nich przygotować uczniów.

TE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ na Wydziale Biologii UW (ul. Miecznikowa 1) lub na MIEJSCU w szkołach i placówkach. Prowadzący zajęcia BioCEN przyjeżdżają do szkół/placówek z niezbędnym, sprzętem oraz odczynnikami.

W kalendarzu zajęcia dojazdowe są oznaczone kolorem pomarańczowym, a zajęcia stacjonarne na Wydziale Biologii kolorem zielonym.

Przed zapisami na zajęcia prosimy zapoznać się z TEMATAMI ZAJĘĆ.

WSZYSTKIE proponowane tematy zajęć dojazdowych są dostępne w wersji dla szkoły podstawowej i w wersji dla szkoły średniej. Wyboru należy dokonać przy zapisie.

Regulamin zajęć dojazdowych znajdziecie TUTAJ.

Regulamin zajęć laboratoryjnych BioCEN na Wydziale Biologii UW znajdziecie TUTAJ.

Proponujemy też zajęcia on-line w dwóch wersjach:

Warsztaty on-line  „Eksperymentuj w domu”

Zapraszamy grupy zorganizowane na nowy typ warsztatów on-line, który jest odpowiedzią na zgłaszane nam przez Państwa potrzeby.

W czasie tych warsztatów on-line prowadzonych na platformie ZOOM, uczestnicy według instrukcji prowadzącego będą mogli sami przeprowadzić omawiane i pokazywane na zajęciach eksperymenty przy pomocy małych zestawów eksperymentalnych, które otrzymają od nas na drodze wysyłki pod wskazany adres/adresy.

Zajęcia te w naszym kalendarzu zapisów są oznaczone kolorem żółtym. Proponujemy następujące tematy: „Mikrokosmos – świat bakterii”, „Eksperyment naukowy – to nie takie trudne”, “Zobacz własne DNA” – każdy dostępny w wersji dla szkół podstawowych oraz w wersji dla szkół średnich (poziom trzeba zaznaczyć przy wyborze). Jak również temat oraz “Redox – kwintesencja życia” – dostępny dla szkół średnich. Zgłoszenia na zajęcia trzeba dokonać przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Szczegóły dotyczące zajęć, zapisów oraz ceny znajdziecie TUTAJ

SPOTKANIE z NAUKOWCEM on-line

W czasie których dr Patrycja Dołowy* zaprasza do rozmowy przedstawicielkę lub przedstawiciela świata nauki, związanej z biologią, biochemią, medycyną i naukami pokrewnymi.

Klasa ma możliwość dowiedzenia się, czym zajmuje się badacz/ka i zadawania gościowi pytań. Zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym on-line, nie są nagrywane. Jest to zamknięte spotkanie on-line przeznaczone dla konkretnej grupy uczestników.

Na te zajęcia należy dokonać zapisu najpóźniej tydzień przed planowanym spotkaniem. Przy zapisie w uwagach prosimy wpisać preferowany obszar zainteresowań lub temat. BioCEN skontaktuje się z Państwem w celu dokonania wyboru gościa, z którym odbędzie się spotkanie. https://biocen.edu.pl/kalendarz/

W kalendarzu zapisów zajęcia on-line są oznaczone kolorem fioletowym. Zajęcia on-line dla grup zorganizowanych odbywają się na platformie zoom o godz.10:00. Trwają 1,5 godziny.

Koszt zajęć on-line “Spotkanie z naukowcem” to 25 zł od uczestnika przy grupie minimalnej 20 osób (przy mniejszych grupach koszt jest stały i wynosi 500 zł dla całej grupy).

Wybór konkretnego gościa odbywa się tylko i wyłącznie w porozumieniu między prowadzącą a przedstawicielem grupy (nauczycielem lub opiekunem).

Obowiązują zapisy.

* dr Patrycja Dołowy, kierownik BioCEN i prezeska Fundacji BioEdukacji jest wieloletnią dziennikarką naukową, specjalizującą się w popularyzowaniu nauk biologicznych i pokrewnych oraz w wywiadach z ludźmi nauki. Od kilkunastu lat prowadzi publiczne spotkania z naukowcami. Laureatka nagrody im. Karola Sabatha na najlepszy tekst popularnonaukowy w polskiej prasie (2011). Jej wywiady z naukowcami i portrety badaczy ukazywały się m.in. w ACADEMIA, Wysokie Obcasy, Polityka, Przekrój, jak również w publikacjach Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w tym w książce “25 rozmów na 25-lecie”, FNP, 2016.

Patrycja Dołowy