„Wejdź w Re-Akcję” pierwsza w Polsce gra typu Escape Room z naukowymi doświadczeniami w promocji na Dzień Dziecka

W BioCEN Dzień Dziecka zaczyna się już dziś! J

Od dziś 4 maja do 4 czerwca 2021 grę będziecie mogli kupić w naszym SKLEPIETUTAJ w promocyjnej cenie. Śledźcie też nasze facebookowe konkursy, bo czekają Was niespodzianki związane z grą.

„Wejdź w Re-Akcję” pierwsza w Polsce gra typu Escape Room z naukowymi doświadczeniami w promocji na Dzień Dziecka.

“Dawno, dawno temu, w odległej… No, może nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu i w nie tak odległym miejscu, bo w swoim laboratorium, Profesor Piżmak ogłosił, że odkrył prostą formułę na otrzymanie DNA z dowolnego organizmu żywego. Niestety Profesor popadł w zapomnienie. Dopiero kilka lat temu japońscy naukowcy potwierdzili, że Profesor miał rację…”

Tak zaczyna się opowieść, która rozpoczyna naszą fascynującą naukową grę typu escape room. Jest to pierwsza w Polsce gra tego typu z naukowymi doświadczeniami.

O GRZE:

Jak połączyć naukę z zabawą? Jak zmieszać przyjemne z pożytecznym? Jak wywołać pozytywne reakcje? Jak zafascynować młodzież biologią i chemią? Te pytania zadają sobie kolejne pokolenia edukatorów i popularyzatorów wiedzy.

“Wejdź w Re-Akcję!” to nowatorska gra planszowo – karciana utrzymana w klimacie escape roomów. Pokoje zagadek to jedna z ulubionych rozrywek młodzieży. W określonym czasie grupa musi rozwiązać wszystkie łamigłówki, by odnaleźć wyjście i otrzymać nagrodę. Pandemia uniemożliwiła grupowanie się ze znajomymi i wspólną walkę z czasem. Z tego powodu to my przychodzimy do Was z escape roomem. Pokojem zagadek, który bez problemu możecie przenieść do własnych czterech ścian. „Wejdź w Re-Akcję!” pozwala wszystkim graczom, niezależnie od wieku i zainteresowań, rozpocząć przygodę z odkrywaniem tajników wiedzy.

Rozgrywka jest wieloetapowa, cel jest jeden: rozwiązać niezwykłą zagadkę Profesora Piżmaka, ale dróg dojścia do celu, jak w prawdziwej nauce może być wiele. Trzeba tylko jeszcze pokonać uciekający czas. Rozgrywkę można prowadzić zarówno w grupie przyjaciół, gronie rodziny, jak i w szkole na lekcji biologii lub chemii!

Pierwsi gracze potwierdzają: po „Wejściu w Re-Akcję!” nie da się nie pokochać nauki.

Co znajdziecie w opakowaniu?

  • 80 autorskich kart do gry
  • Przynajmniej 10 eksperymentów do przeprowadzenia we własnym domu
  • Odczynniki, fiolki, probówki, pipety i wszystkie inne gadżety, które pozwolą Wam zamienić pokój lub klasę w laboratorium.
  • Recepturę na mądrą, ciekawą naukę.
  • Recepturę na doskonałą zabawę.

Grę „Wejdź w Re-Akcję!” tworzymy razem z firmą GD Events, dzięki merytorycznemu wsparciu naszych partnerów: Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytutu Nenckiego PAN, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN i Wydziału Biologii UW.