„Wejdź w Re-Akcję” pierwsza w Polsce gra typu Escape Room z naukowymi doświadczeniami

“Dawno, dawno temu, w odległej… No, może nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu i w nie tak odległym miejscu, bo w swoim laboratorium, Profesor Piżmak ogłosił, że odkrył prostą formułę na otrzymanie DNA z dowolnego organizmu żywego. Niestety Profesor popadł w zapomnienie. Dopiero kilka lat temu japońscy naukowcy potwierdzili, że Profesor miał rację…”

Tak zaczyna się opowieść, której częścią będziecie Wy! Już za niecały miesiąc będziecie mogli razem z grupą śledczych, dziennikarzy i naukowców wybrać się na poszukiwania zaginionej formuły Profesora Piżmaka. Zabierzemy Was do domowego escape roomu pełnego zagadek, eksperymentów i łamigłówek dla wszystkich, którzy kochają naukę i przygody.

Premiera jedynej w swoim rodzaju, pierwszej na polskim rynku gry typu Escape Room połączonej z eksperymentalnym domowym laboratorium – gry, w której możecie przeżyć niezwykłe przygody i samodzielnie zaprojektować i wykonać prawdziwe naukowe doświadczenia już 10 grudnia 2020 roku. To „Wejdź w Re-Akcję”.

By nie być gołosłownymi postanowiliśmy, że pokażemy Wam kilka zdjęć, na których uwieczniliśmy jedną z pierwszych rozgrywek! Nasz dzielny zespół młodych wolontariuszy, miłośników nauki i dobrej zabawy pod okiem dorosłych walczył z czasem i zagadkami. Efekt był piorunujący, a rezultaty eksperymentów przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

Już nie możemy się doczekać, żeby oficjalnie otworzyć nasz sklep, z którego już od 6 grudnia będziecie mogli zamówić w przedsprzedaży premierowe egzemplarze gry „Wejdź w re-akcję!”, którą tworzymy razem z firmą GD Events, dzięki merytorycznemu wsparciu naszych partnerów: Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytutu Nenckiego PAN, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN i Wydziału Biologii UW.