Wejdź w Re-Akcję! Premiera gry

Jak połączyć naukę z zabawą? Jak zmieszać przyjemne z pożytecznym? Jak wywołać pozytywne reakcje? Jak zafascynować młodzież biologią i chemią? Te pytania zadają sobie kolejne pokolenia edukatorów i popularyzatorów wiedzy.

Nazywamy się BioCentrum Edukacji Naukowej BioCEN i przychodzimy do Was z gotowym rozwiązaniem.

“Wejdź w Re-Akcję!” to nowatorska gra planszowo – karciana utrzymana w klimacie escape roomów. Pokoje zagadek to jedna z ulubionych rozrywek młodzieży. W określonym czasie grupa musi rozwiązać wszystkie łamigłówki, by odnaleźć wyjście i otrzymać nagrodę. Pandemia uniemożliwiła grupowanie się ze znajomymi i wspólną walkę z czasem. Z tego powodu to my przychodzimy do Was z escape roomem. Pokojem zagadek, który bez problemu możecie przenieść do własnych czterech ścian. „Wejdź w Re-Akcję!” pozwala wszystkim graczom, niezależnie od wieku i zainteresowań, rozpocząć przygodę z odkrywaniem tajników wiedzy.

Rozgrywka jest wieloetapowa, cel jest jeden: rozwiązać niezwykłą zagadkę Profesora Piżmaka, ale dróg dojścia do celu, jak w prawdziwej nauce może być wiele. Trzeba tylko jeszcze pokonać uciekający czas. Rozgrywkę można prowadzić zarówno w grupie przyjaciół, gronie rodziny, jak i w szkole na lekcji biologii lub chemii!

Pierwsi gracze potwierdzają: po „Wejściu w ReAkcję!” nie da się nie pokochać nauki.

Co znajdziecie w opakowaniu?

80 autorskich kart do gry

Przynajmniej 10 eksperymentów do przeprowadzenia we własnym domu

Odczynniki, fiolki, probówki, pipety i wszystkie inne gadżety, które pozwolą Wam zamienić pokój lub klasę w laboratorium.

Recepturę na mądrą, ciekawą naukę.

Recepturę na doskonałą zabawę.

Nasz partner firma GD Events specjalizuje się w wykorzystywaniu elementów gier w celach edukacyjnych, szkoleniowych i promocyjnych. Od lat współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Biurem Edukacji m.st . Warszawy i innymi instytucjami oświatowymi, by wspólnie tworzyć innowacyjne rozwiązania dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Premiera gry – 10 grudnia 2020

Zamówienia: www.sklep.biocen.edu.pl

Więcej informacji: biocen@iimcb.gov.pl

Patroni gry: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytut Nenckiego PAN, nstytut Biochemii i Biofizyki PAN, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.