Zapisy na zajęcia online!

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną związaną z COVID-19, większość grup nie może uczestniczyć w naszych zajęciach laboratoryjnych na miejscu w BioCEN. Zarówno dla nich, jak i dla osób indywidualnych, chcących obejrzeć ciekawe doświadczenia, pogłębić wiedzę z zakresu biologii, biochemii czy biofizyki BioCEN organizuje Laboratorium on-line.

W zakładce Zapisy na zajęcia on-line znajdziecie ofertę zajęć on-line na najbliższe dwa tygodnie. Koszt zajęć on-line to 10 zł od osoby. Organizujemy zarówno zajęcia dla klas, na które klasę może zapisać nauczyciel (w kalendarzu zaznaczone są one kolorem zielonym  – zajęcia dla klas 4-8 Szkoły Podstawowej oraz kolorem pomarańczowym – zajęcia dla liceum), jak i zajęcia dla wszystkich 15+, odbywające się popołudniami, na które obowiązują indywidualne zapisy (liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób w jednej grupie). Te zajęcia zaznaczone są w kalendarzu kolorem niebieskim .

Część zajęć odbywa się w formule interaktywnych seminariów (Jakimi metodami leczymy dziś raka?, Jak bada się eugleny?, Układ odpornościowy – szara eminencja zdrowia i choroby, Jak projektuje się leki, Otyłość i zdrowie), a część pokazów naukowych z elementami teorii w czasie rzeczywistym on-line (Hodowle komórkowe in-vitro, Synergia, Redoks – kwintesencja życia, Eksperyment naukowy – to nie trudne!, Świat reakcji chemicznych, Zanieczyszczeni światłem, Mikrokosmos – świat bakterii). Wszystkie zajęcia trwają od 1,5 do 2 godzin. Opisy znajdują się w rozwinięciu po kliknięciu w dany dzień w kalendarzu zapisów.

W Laboratorium on-line znajdziecie też ciekawe materiały (artykuły, video, podcasty). Są one dostępne w zakładce Laboratorium BioCEN on-line.

Materiały dla młodszych dzieci w formie komiksu, znajdziecie na stronie Zostań Bohaterem Zdrowia

 

Projekt wspierają: