Wyróżnienie Jury dla BioCEN i GD Events w konkursie Słoneczniki 2021!

Z radością i dumą spieszymy donieść, że BioCentrum Edukacji Naukowej razem z GD Events otrzymało Wyróżnienie Jury Nagrody „Słoneczniki 2021” 🌻 za na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Warszawie w kategorii Przyroda.

Znaleźliśmy się również wśród finalistów nagrody w kategorii Logika.

Jury doceniło nasz projekt „Zostań bohaterem zdrowia” – interaktywny komiks on-line w odcinkach z doświadczeniami naukowymi i zadaniami logicznymi dla małych dzieci, który powstał w odpowiedzi na sytuację pandemii, by wesprzeć najmłodszych w rozumieniu tego, co dzieje się wokół na całym świecie, wyposażając ich w najlepsze narzędzia – opowieść, sztukę i naukę. A to są supermoce! Bardzo cieszymy się, że te działania zostały docenione zarówno przez odbiorców, jak i szacowne Jury!

Dziękujemy naszym wspaniałym ekipom, które tworzyły przygody Bibi i Nini – bohaterów zdrowia.

Projekt wspierały: Biuro Edukacji Miasto Stołeczne Warszawa, Kosmos dla Dziewczynek, Festiwal Nauki, Centrum Cyfrowe, Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium, Polska Akademia Nauk oraz instytuty partnerskie BioCEN: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Wydział Biologii UW.

🌻🌻 „Słoneczniki” to konkurs organizowany przez portal CzasDzieci.pl – wieloletniego ambasadora inicjatyw edukacyjnych i pośrednika między instytucjami je tworzącymi a rodzicami. W tym roku odbyła się już jego 9. Edycja konkursu.