Zostań bohaterem zdrowia! Otwarcie strony!

To dla nas ważny moment, właśnie ruszamy ze swoją stroną internetową!

www.bohaterzdrowia.pl

Znajdziecie tam najnowszy odcinek komiksu!

Dowiecie się:
 jak dokładnie myć ręce;
 jak często należy to robić.

Na stronie znajdziecie też film, w którym możecie zobaczyć jak prawidłowo namydlić ręce i wykonywać ruchy rąk.

Możecie dodawać komentarze w naszych mediach społecznościowych lub na stronie i zdecydować jak dalej potoczy się historia!

Patronat nad akcją objęli: Kosmos dla Dziewczynek, Festiwal NaukiFundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju InnowatoriumCentrum Cyfrowe.

Materiały edukacyjne zostały opracowane przez zespół BioCentrum Edukacji Naukowej w ramach projektu „Eksperymentuję w naukowym laboratorium”, współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy.

“Zostań bohaterem zdrowia” to inicjatywa edukacyjna – interaktywny komiks on-line, który pomoże dzieciom zrozumieć to, co się teraz dzieje w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego COVID -19. Każdy odcinek to detektywistyczna przygoda, opowiada o innym zagadnieniu – myciu rąk, badaniach nad bakteriami i wirusami, w jaki sposób wywołują choroby, jak się przed nimi chronić, czym jest epidemia, co to jest WHO, jaką ma rolę i wielu, wielu innych. BioCentrum Edukacji Naukowej czuwa nad merytoryczną (biologiczną) stroną projektu i przygotowaniem  eksperymentów, które towarzyszą poszczególnym odcinkom wraz z zadaniami do zrobienia w domu.

Dostęp do platformy jest całkowicie darmowy.

Będziemy wdzięczni wszystkim Państwu, którzy zechcecie wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl

Komiks jest wspólną inicjatywą pasjonatów i pasjonatek edukacji pozaformalnej, osób które łączy potrzeba tworzenia narzędzi do pracy z dziećmi – szczególnie w czasie, kiedy zamknięte są szkoły i przedszkola. 

Twórcy: 

  • Agnieszka “Gigi” Mieruszyńska – graficzka i ilustratorka. Zajmuje się tworzeniem oprawy graficznej do interaktywnych projektów edukacyjnych.
  • dr Grzegorz Uzdański – pisarz, pedagog i doktor filozofii. Autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”.
  • Antonina Dębska – koordynatorka i edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Zaangażowana w działania organizacji i instytucji w zakresie edukacji i partycypacji.
  • Marcin Mitzner – pomysłodawca, założyciel i dyrektor merytoryczny GD Events. Ekspert z zakresu grywalizacji i tworzenia narzędzi edukacyjnych.
  • oraz zespół BioCEN.

Bibi i Nini są rodzeństwem, które próbuje walczyć z nudą w trakcie kwarantanny. Spędzili w domu już tydzień i coraz trudniej jest im znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Pewnego dnia, w trakcie zabawy, wymyślają jednak równoległy świat, który istnieje wyłącznie w ich wyobraźni. Przenoszą tam znane sobie wydarzenia, miejsca i bohaterów. 

Dzieci trafiają do zamkniętej szkoły i próbują dowiedzieć się, jakie wydarzenia doprowadziły do tej sytuacji. Odkrywają kolejne szkolne pomieszczenia i poznają ich mieszkańców. Dzięki ich opowieściom Bibi i Nini uda się zrozumieć, co oznacza okres kwarantanny, jak należy właściwie myć ręce i czym różni się wirus od bakterii. 

Na stronie będziemy publikować kolejne fragmenty historii. Każdy odcinek zostanie uzupełniony o rozwinięcie i wyjaśnienie zagadnień, które są w nim poruszane.

 

Patroni projektu:

              

 

Materiały edukacyjne zostały opracowane przez zespół BioCentrum Edukacji Naukowej w ramach projektu „Eksperymentuję w naukowym laboratorium”, współfinansowanego ze środków:

Produkcja:                                                  Partner: