Otyłość i zdrowie

20 października @ 13:00 - 14:30

Zajęcia prowadzone przez Marcina Kleiberta, członka zespołu BioCEN – studenta medycyny w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym skupią się na zdrowotnym tle otyłości oraz jej biologicznych mechanizmach. Odpowiedzą na pytanie co ma z nimi wspólnego miRNA. Jak to jest, że tyjemy? Czy otyłość to choroba? Da się ją leczyć? Czy faktycznie trzeba się przejmować za wysoką masą ciała? Choroby niezakaźne, takie jak zawał serca, cukrzyca, udar mózgu, są przyczyną ponad 70% przedwczesnych zgonów. Otyłość jest jedną z głównych przyczyn ich powstania. Światowa Organizacja Zdrowia stawia sobie za priorytet zmierzenie się z tym jednym z największych problemów XXI wieku. Na zajęciach spróbujemy się mu przyjrzeć – wspólnie poszukamy przyczyn i rozwiązań.

Zapraszamy na zajęcia on-line prowadzone przez zespół BioCEN

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia dla klas i grup zorganizowanych.. Koszt zajęć – 10 zł od uczestnika.

BioCEN
Grójecka 93