BioCAST S03E01 – Zioła pełne magii

Trzeci sezon podcastu popularnonaukowego BioCAST to debaty Jaśka Malinowskiego i Mikołaja Cupa na temat przyczyn powstawania i efektów, które niosą za sobą różne pseudonaukowe mity. W każdym odcinku tej serii wezmą na warsztat inny rozpowszechniony mit, rozbiorą go na czynniki pierwsze, a następnie porozmawiają o tym, jak jest naprawdę

Zdrowie i choroba toczą ze sobą bezustanną walkę. Nasza niedoskonała ludzka natura sprawia, że ostatecznie każdy pada jej ofiarą. W obliczu tego tragicznego losu, sięgamy po każdy oręż mogący przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Dziś rozmawiamy o tym w jaki sposób robić to równie skutecznie co bezpiecznie i unikać kuszącej wiary w wielkie obietnice. Jak ma się ziołolecznictwo do szkodliwej pseudonaukowej mitologii? Czy zioła są kluczem do sukcesu? Ile korzyści i ile szkody może przynieść ich stosowanie. Zaczynamy trzecią serię BioCASTu!

Odcinek powstał w ramach projektu “Eksperymentuję w naukowym laboratorium” dzięki wsparciu Biura Edukacji m. st. Warszawy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-facebook.png

One thought on “BioCAST S03E01 – Zioła pełne magii”

Comments are closed.