Teatr Naukowy BioCEN

Pierwszy spektakl naukowy on-line Teatru Naukowego BioCEN im. Macieja Gellera na podstawie scenariusza Patrycji Dołowy i Pawła Golika „Linia boczna” wyreżyseruje Paweł Passini. Scenariusz spektaklu będzie opierał się na wykładzie prof. Pawła Golika dotyczącym genetycznej ewolucji człowieka, noweli „Spadkobiercy” Williama Goldinga oraz na tym, co razem z Wami wypracujemy w czasie cyklu nietuzinkowych warsztatów z naukowcami oraz twórcami.

W wakacyjnym cyklu on-line składającym się z 10 spotkań będziemy rozmawiać o człowieku i spróbujemy naukowo i artystycznie przepracować kilka silnie zakorzenionych społecznych mitów. Na pierwszym spotkaniu z reżyserem porozmawiamy o tym, jak teatr w różnych swoich odsłonach pracuje z takimi pojęciami jak tożsamość, pochodzenie, określenie: kim jestem. Na kolejnych spotkaniach z wybitnymi naukowcami i popularyzatorami nauki będziemy mówić o rasie, orientacji seksualnej, tożsamości narodowej, o miejscu człowieka w przyrodzie i w kosmosie, relacji ze zwierzętami, o klimacie i środowisku, dyskryminacji, religii. Wśród zaproszonych gości: Paweł Passini, Paweł Golik, Marta Witkowska, Tomasz Ulanowski, Magdalena Fikus, Wojciech Dragan, Mikołaj Golachowski, Krzysztof Dołowy. 2, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 28, 30 lipca (wszystkie lipcowe czwartki, niektóre wtorki/niektóre niedziele)

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DOSTĘPNY TUTAJ

Koszt udziału w całym cyklu (10 spotkań) 50 zł. Zgłoszenia do udziału w projekcie prosimy kierować przez dostępny na stronie formularz zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona – o udziale w projekcie zadecyduje nadesłane uzasadnienie. Dodatkowo wszystkich zapraszamy do Laboratorium BioCEN on-line, w którym znajdziecie bezpłatne materiały, filmy, podcasty i biologiczne zajęcia on-line towarzyszące projektowi „Linia boczna”.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

Grafika – Teatr anatomiczny w Leiden, Willem Isaac Swenenburg, 1610/Muuseum Boerhaave

Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.