Zostań bohaterem zdrowia!

GD Events i BioCentrum Edukacji Naukowej przedstawiają wspólny projekt “Zostań bohaterem zdrowia” – interaktywny komiks on-line dla dzieci!

“Zostań bohaterem zdrowia” to inicjatywa edukacyjna  która pomoże dzieciom zrozumieć to, co się teraz dzieje w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego COVID -19. Każdy odcinek komiksu to detektywistyczna przygoda, opowiada o innym zagadnieniu – myciu rąk, badaniach nad bakteriami i wirusami, w jaki sposób wywołują choroby, jak się przed nimi chronić, czym jest epidemia, co to jest WHO, jaką ma rolę i wielu, wielu innych. BioCentrum Edukacji Naukowej czuwa nad merytoryczną (biologiczną) stroną projektu i przygotowaniem  eksperymentów, które towarzyszą poszczególnym odcinkom wraz z zadaniami do zrobienia w domu.

Dostęp do platformy jest darmowy.

Będziemy wdzięczni wszystkim Państwu, którzy zechcecie wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl

Komiks jest wspólną inicjatywą pasjonatów i pasjonatek edukacji pozaformalnej, osób które łączy potrzeba tworzenia narzędzi do pracy z dziećmi – szczególnie w czasie, kiedy zamknięte są szkoły i przedszkola. 

Twórcy: 

  • Agnieszka “Gigi” Mieruszyńska – graficzka i ilustratorka. Zajmuje się tworzeniem oprawy graficznej do interaktywnych projektów edukacyjnych.
  • Michał Niemojewski – grafik i ilustrator. Ukończył grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się tworzeniem ilustracji i instalacji dla najmłodszych. Współpracuje z magazynem kulturalno-kulinarnym Kukbuk.
  • dr Grzegorz Uzdański – pisarz, pedagog i doktor filozofii. Autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”.
  • Antonina Dębska – koordynatorka i edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Zaangażowana w działania organizacji i instytucji w zakresie edukacji i partycypacji.
  • Marcin Mitzner – pomysłodawca, założyciel i dyrektor merytoryczny GD Events. Ekspert z zakresu grywalizacji i tworzenia narzędzi edukacyjnych.
  • oraz zespół BioCEN.

Bibi i Nini są rodzeństwem, które próbuje walczyć z nudą w trakcie kwarantanny. Spędzili w domu już tydzień i coraz trudniej jest im znaleźć jakieś ciekawe zajęcie. Pewnego dnia, w trakcie zabawy, wymyślają jednak równoległy świat, który istnieje wyłącznie w ich wyobraźni. Przenoszą tam znane sobie wydarzenia, miejsca i bohaterów. 

Dzieci trafiają do zamkniętej szkoły i próbują dowiedzieć się, jakie wydarzenia doprowadziły do tej sytuacji. Odkrywają kolejne szkolne pomieszczenia i poznają ich mieszkańców. Dzięki ich opowieściom Bibi i Nini uda się zrozumieć, co oznacza okres kwarantanny, jak należy właściwie myć ręce i czym różni się wirus od bakterii. 

Co 2-3 dni publikujemy kolejne fragmenty historii. Każdy odcinek jest uzupełniony o rozwinięcie i wyjaśnienie zagadnień, które są w nim poruszane.