XIX Sympozjum dla Nauczycieli

W sobotę 5.12.2020 zapraszamy Państwa serdecznie na XIX Sympozjum Naukowe dla Nauczycieli Biologii. Ta cykliczna impreza odbywa się dzięki współpracy Instytutu Nenckiego PAN, Fundacji BioEdukacji i BioCentrum Edukacji Naukowej. W tym roku wszystkie wykłady, warsztaty i lekcje pokazowe odbędą się on-line.

Zaplanowaliśmy wykłady, lekcje pokazowe oraz warsztaty wspierające nauczycieli „Bez stresu”, które nauczą rozpoznawania wpływu stresu na pracę zawodową i życie prywatne, co może być szczególnie istotne w pracy pedagoga w obecnej sytuacji związanej z panującą epidemią i pracą zdalną.

Sympozjum rozpocznie się o godzinie 9:00 a skończy o 17:45. Szczegółowy (godzinowy) program przedstawiamy poniżej.

W programie :


9:00 -10:45 – Anna Pietruszka-Dróżdż – warsztaty “Bez stresu”

11:00 – 12:00 – Dr hab. Marek Wypych (Pracownia Obrazowania Mózgu, Instytut Nenckiego) – “Czy badania mózgu pomogą wyjaśnić czemu odwlekamy sprawy na później? Czyli o biologicznym i psychologicznym podłożu prokrastynacji”

12:00 – 13:00 – Wiktor Niedzicki (fizyk, dziennikarz, popularyzator nauki) – „Błędy w nauce”

13:00 – 13:30 – przerwa na lunch

13:30 – 14:30 – Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski (Katedra i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) – „Nobel 2020 z fizjologii i medycyny dla Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice za odkrycie wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C (wirusa HCV)”

14:30 – 15:30 – Prof. Paweł Golik (Kierownik Instytutu Genetyki i Biotechnologii) – „CRISPR/Cas9 czyli Nobel 2020 z chemii dla Emmanuelle Charpener i Jennifer Doudna za opracowanie metody edycji genomu”

15:30 – 15:45 – przerwa

15:45 – 16:45 – Pokazowa lekcja dla nauczycieli – Ida Raciborska (Instytut Nenckiego) – „Mózgofaza, czyli jak działają zmysły”

16:45 – 17:45 Pokazowa lekcja dla nauczycieli – Ida Raciborska (Instytut Nenckiego) – „Iluzje optyczne”

Warunkiem uczestnictwa w XIX Sympozjum dla Nauczycieli jest dokonanie zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie: https://biocen.edu.pl/event/xix-sympozjum-naukowe-dla-nauczycieli-biologii/

Osoby zarejestrowane na sympozjum i na warsztaty mogą otrzymać od nas certyfikat potwierdzający udział w sympozjum oraz certyfikat ukończenia szkolenia, jeśli zaznaczą taką opcję w formularzu i wpiszą adres, na który mają zostać wysłane certyfikaty.

UWAGA!!!

Prosimy zwrócić uwagę, że warsztaty wymagają oddzielnego zapisu.
Udział w sympozjum i warsztatach jest w tym roku bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Osoby zapisane otrzymają mail z potwierdzeniem rezerwacji razem z linkiem umożliwiającym wejście na Sympozjum. Osoby zapisane na warsztaty otrzymają dodatkowo link do tego wydarzenia.

REJESTRACJĘ ZAMYKAMY 4.12.2020 O GODZ. 20:00
Zapraszamy serdecznie!