Lato w mieście 2021

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą BioCentrum Edukacji Naukowej dotyczącą zajęć w ramach warszawskiego programu “Lato w mieście 2021”.
Placówki biorące udział w warszawskim programie “Lato w mieście 2021” lub opiekunowie innych grup zorganizowanych mogą zapisać uczestników na zajęcia do laboratorium BioCEN tylko przy pomocy kalendarza zapisów, który zostaje uruchomiony 5 lipca 2021 r. o godz. 16:00.

KALENDARZ ZAPISÓW

Kolorem czerwonym są zaznaczone zajęcia już zarezerwowane.

Na zajęcia w laboratorium BioCEN będziemy przyjmować grupy zorganizowane liczące od 6 do 30 uczestników + opiekunów.

Wszystkie sprzęty będą każdorazowo dezynfekowane przed warsztatami.
Prosimy o zapoznanie się z “Regulaminem zajęć plenerowych BioCEN w ramach programu Lato w mieście 2021” dostępnym poniżej, zwłaszcza w punktach dotyczących względów bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID19.

REGULAMIN WARSZTATÓW LATO w MIEŚCIE 2021

Poniżej znajdują się opisy zajęć dostępnych w ramach programu BioCEN.

Komórka pomarańczy

Uczestnicy zbudują przestrzenny model komórki pomarańczy między innymi z balonów, a następnie z prawdziwej pomarańczy wyizolują i obejrzą jej DNA. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas mini-skrypt oraz mini-zestawy do wykonywania w czasie wakacji samodzielnych oznaczeń.

Prysły zmysły 

Uczestnicy zbadają i zaobserwują działanie różnych zmysłów, przyjrzą się reakcjom oraz temu, jak nasze zmysły potrafią nas oszukać. Dowiedzą się, jak według biologów działają zmysły i czego efektem są np. iluzje. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas mini-skrypt oraz mini-zestawy do wykonywania w czasie wakacji samodzielnych oznaczeń.

Kto żyje w glebie, kto żyje w wodzie?  

Na tych warsztatach zamienimy się w przyrodników badających glebę lub wodę, jako środowiska życia różnych organizmów. Pobierzemy próbki gleby i wody z różnych miejsc. Wykonamy serię testów, dzięki którym określimy właściwości gleby np. ich konsystencję oraz takie właściwości jak pH i stopień zanieczyszczenia różnymi związkami chemicznymi i organicznymi. Następnie wyizolujemy mikroorganizmy i sprawdzimy ich właściwości w prostych testach.  Sprawdzimy właściwości roślin oznaczając glukozę i skrobię.Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas mini-skrypt oraz mini-zestawy do wykonywania w czasie wakacji samodzielnych oznaczeń. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy